Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

O Nas


Fundacja Divine Mercy powstała 5 października 2006 roku, jej podstawowym celem statutowym jest wspieranie i rozwój kultury i sztuki, w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Działalność statutowa Fundacji jest finansowana przez środki zewnętrzne np.: wpłaty dobroczyńców i ofiarodawców, sponsorów, oraz współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi, oraz środki uzyskiwane poprzez działalność gospodarczą (np.: wydawnicza, księgarnie internetową, itp.).

Siedziba Fundacji znajduje się przy Domu Zakonnym o. Jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim. Tu realizowana jest pomoc żywnościowa skierowanej do najuboższych mieszkańców miasta, w tym głównie dzieci. Raz w roku w Piotrkowie Trybunalskim Fundacja Divine Mercy organizuje Ogólnopolski Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej "Nadzieja".

W Krakowie - Łagiewnikach przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Fundacja Divine Mercy prowadzi: działalność wydawniczą, oraz księgarnię internetową. Współpracuje też ze Zgromadzeniem Matki Bożej w szerzeniu Kultu Miłosierdzia Bożego w szczególności przez media i multimedia. Owocem tej współpracy jest wiele wydawnictw multimedialnych a w szczególności nagranie całości tekstu "Dzienniczka" Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w formie Audiobooka oraz uruchomienie internetowego Radia Faustyna, które trasmituje modlitwę w godzinie miłosierdzia i Koronkę do Bożego Miłosierdzia z Sanktuarium w Krakowie - Łagiewnikach.

Działalność statutowa Fundacji realizowana jest przy współpracy z podobnymi organizacjami na całym świecie.

WYDAWNICTWO

Głos Pokoju - prenumerata roczna sponsorska 50

Format: Czasopismo

Głos Pokoju - prenumerata roczna sponsorska 100

Format: Czasopismo

Modlitwa

o. Slavko Barbarić OFM
Format: Książka

Post

o. Slavko Barbarić OFM
Format: Książka

Rozmowy. Spotkania i przeżycia w Medziugorju cz.3

o. Slavko Barbarić OFM
Format: Książka

Najcześciej czytane

"Dzienniczek" Świętej Siostry Faustyny do pobrania

Już jest "Dzienniczek" Świętej Siostry Faustyny w formie plików mp3 do pobrania. Audiobook przygotowany przez Fundację Divine Mercy przy współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia ukazał się w nowej formie.
Program Pomocy Żywnościowej FEAD 2014-2020

Fundacja Divine Mercy realizuje program Pomocy Żywnościowej FEAD dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W ramach tego programu pomocą zostało objętych 1300 mieszkańców, którzy zostali skierowaniu przez MOPR w Piotrkowie Trybunalskim. W tym miesiącu wydawanie żywności jest realizowane w dniach 16-18 grudnia od godziny 9.00-15.00. Kolejne wydawanie odbędzie się w (...)

KONTAKT

Fundacja Divine Mercy
Ul. Pijarska 4,
97 – 300 Piotrków Trybunalski
Tel/Fax: +48 44 725 94 63,
Nr konta: PKO BP S.A.
24 1020 3916 0000 0902 0118 2666